Jak na školní aktuality a blog

Současní žáci a jejich rodiče budou neustále v obraze. Zájemci o studium uvidí, jak to na vaší škole žije, a lépe navnímají atmosféru. Rodiče potenciálních žáků se ujistí, že vy jste ti praví. To všechno vám zajistí pravidelná publikace novinek a aktuálních článků na vašem školním webu.

Proč nepodceňovat pravidelnou tvorbu obsahu

Ať už podstránky s obsahem nazvete Aktuality, Zprávy, Blog, nebo Magazín, příspěvky na nich by měly:

• informovat o akcích, které chystáte,
  • reportovat o proběhlých událostech,
  • podávat užitečné rady a tipy.

Budou tak přinášet relevantní obsah pro žáky, uchazeče i rodiče obou těchto skupin a vy můžete jejich prostřednictvím budovat svou pozici odborníka. Pravidelným obsahem si navíc zajistíte lepší výsledky ve vyhledávání. V neposlední řadě vám obsah aktualit či blogu poskytne dostatek materiálu ke sdílení na sociálních sítích.

Informujte o dění ve škole

Zprávy o tom, co vaši školu čeká, jsou důležité zejména pro stávající žáky a jejich rodiče. Ať už jde o zábavný program (výlety, školní slavnosti), organizační záležitosti (aktiv, odstávka dodávky tepla), nebo jiné události (soutěže, olympiády), tento obsah by na vašich stránkách neměl chybět a měl by poskytnout dostatek informací.

Dalším skvělým obsahem jsou zprávy o proběhlých akcích. Tento obsah ocení rodiče současných žáků, ale i uchazeči. Rodiče mohou detailněji nahlédnout do dění, které se týká jejich dětí, uchazeči se dozví, jaké skvělé aktivity by je na téhle škole čekaly.

Tady je důležité se rozepsat o tom, co akce obnášela. Jedná se v podstatě o slohový útvar reportáž, který musí obsahovat:

• co/kdo,
  • kdy,
  • kde,
  • jak.

Důležitou roli hraje titulek, který by měl být zajímavý, poutavý sám o sobě. Který článek si podle vás čtenář rozklikne raději – ten s názvem Akce s dravci, nebo s titulkem Show s ptačími dravci měla ohromný úspěch?

Nezapomeňte zapojit emoce a přímou řeč. Zeptejte se účastníků, co se jim na akci nejvíce líbilo. Text doplňte fotkami, případně videem. Tak vykreslíte opravdovou atmosféru akce a dosáhnete toho, že se potenciální žáci budou na vaši školu těšit.

Pochlubte se úspěchy

Daří se žákům v soutěžích a olympiádách? Dejte o tom vědět. Je to skvělá vizitka vaší školy.

Raďte a pomáhejte

Články, které pomohou čtenářům s aktuálním problémem, ve kterých najdou odpovědi na své otázky, vzbudí důvěru v jejich autora. Tímto obsahem se pozitivně zapíšete do paměti čtenářů. Pomůžete ručičce pomyslných vah přiklonit se na vaši stranu, až se budou rozhodovat o vhodné škole.

Věnujte se otázkám, které vaše cílová skupina pravděpodobně řeší:

• Jak připravit dítě na nástup do 1. třídy?
  • Jak se vyrovnat s přestupem na jinou školu?
  • Jak na správnou domácí přípravu?

Nebojte se ani témat, která hýbou (nejen) školním světem, například:

• kyberšikana,
  • poruchy učení,
  • inkluze,
  • umělá inteligence.

Nezapomeňte obsah občas odlehčit

Vyráběli starší děti v dílnách krmítko pro ptáčky? Publikujte návod s fotkami z jejich činnosti. Čeká vás školní halloweenská party? Sdílejte tipy na masky, které lze vyrobit snadno a rychle. Nadhoďte pár nápadů na zajímavá místa, která můžou čtenáři o víkendu navštívit.

Do tvorby obsahu zapojte žáky

Vzpomínáte na školní časopisy? Představovaly činnost, která žáky spojovala a umožňovala jim reflexi dění okolo nich. Dokázaly je přitáhnout k tvůrčímu psaní přirozeným a nenásilným způsobem.

Nechte reportáže ze školních akcí psát žáky. Do textu se díky tomu promítnou autentické emoce, děti si budou pilovat sloh a veřejnosti ukážete, že žáci jsou respektovanými členy vaší školní komunity

5 nápadů, jak sekci událostí obohatit

1. Rozhovory s učiteli
  2. Názory žáků
  3. Ankety
  4. Originální obrázky a komiksy
  5. Fotopříběhy

Zvládněte školní zprávy hravě

Pravidelné aktuality a články skvěle poslouží k propagaci školy. Jde také o známku otevřenosti vůči rodičům i širší veřejnosti. Naše webové řešení pro základní školy proto obsahuje také modul Aktuality, kterými můžete dát o vaší škole vědět. Editovat můžete název, datum i samotný obsah, správa je velmi jednoduchá. Výpis se pak zobrazuje v sekci pod bannerem.

Rodiče si navíc mohou do mobilu stáhnout čtečku RSS zpráv, případně na desktopu rozšíření prohlížeče, a tyto aplikace je upozorní na přidání nové události či článku.

Vyzkoušejte si náš systém (včetně modulu Aktuality) bez závazků.

Vyzkoušet